Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku

Americký sitcom Teorie velkého třesku od tvůrců Chucka Lorre a Billa Prady je dnes již kultovním seriálem. Pojednává o čtveřici mladých fyziků, kteří se potýkají se strastmi a radostmi běžného života po svém. Seriál Teorie velkého třesku si dělá legraci z nerdovské subkultury a z osobního života těchto čtyř mladých vědců a současné mládeže.

Hlavními postavami seriálu jsou experimentální fyzik Leonard a  teoretický fyzik Sheldon s IQ více než 180, který je geniální, avšak sociálně disfunkční. Oba mladí fyzikové bydlí společně v jednom bytě, kde je často navštěvují další vědci – konstruktér Howard a neobvykle plachý astrofyzik Rajesh z Indie.  Ihned v prvním díle se k tomuto neobvyklému čtyřlístu přidává mladá servírka Penny, která bydlí v bytě naproti. Penny je atraktivní blondýnka, která ihned padne do oka Leonardovi a to i přesto, že se nezajímá o sci-fi, a nerozumí fyzice ani jinému vědnímu oboru. Vztah Penny a Leonarda je jednou z hlavních dějových linií, kolem které se odvíjí nepřeberné množství komických situací.

Teorie velkého třesku je asi prvním seriálem svého druhu. Hlavními hrdiny jsou totiž „šprti“, kteří jsou ve svém oboru špičkou, avšak v běžném životě se houpají na konci společenského žebříčku. Excelentní postavou celého sitcomu je doktor Sheldon Cooper, který je dle vlastního názoru vyšším vývojovým stupněm člověka a tak není uzpůsoben na to, aby například řídil automobil. I přes tuto skutečnost se Sheldon spřátelí s Penny a jejich vztah a komunikace je pro diváka nekonečnou studnicí zábavy.

Vysílá se od roku 2007 a premiéru pilotního dílu měl 24. srpna. Do České republiky dorazil seriál 7. dubna 2009, prostřednictvím televize PRIMA COOL.

 

V hlavních rolích

 

Postava

Herec

Dabér

Leonard Hofstadter Johnny Galecki Aleš Háma
Sheldon Cooper Jim Parsons Jakub Wehrenberg
Penny Kaley Cuoco Jitka Moučková
Howard Wolowitz Simon Helberg Matěj Hádek
Rajesh Koothrappali Kunal Nayyar Petr Burian
Bernadette Rostenkowski Melissa Rauch Terezie Taberyová
Amy Farrah Fowler Mayim Bialik Nikola Votočková

 

EPIZODY:

Teorie velkého třesku epizody

 

Teorie velkého třesku - hlavní postavy

Teorie velkeho tresku – hlavni postavy

 

 

zdroj:

http://cs.wikipedia.org/

http://the-big-bang-theory.com/

 

Teorie velkého třesku online – Epizody

  Seriál Teorie velkého třesku se toří od roku 2007 a doposud má 6 sérií. Poslední série byla natočena teprve roku 2012.   Seznam epizod: 1. série Teorie velkého třesku online zdarma ke shlédnutí zdarma ke shlédnutí   # Název Český název Premiéra v USA 1 Pilot Pilot 24. září 2007 2 The Big Bran …

Zobrazit stránku »